Naudinga informacija
Netekusius artimojo ne tik užplūsta didžiulis skausmas, bet ir užgriūna netikėtų rūpesčių našta. Čia pateikiame atmintinę, ką pravartu žinoti mirus artimam asmeniui ir norint tinkamai organizuoti laidotuves.
Mirtis gali užklupti bet kur: namie, ligoninėje, pakeliui į ligoninę (greitosios pagalbos automobilyje), laiptinėje, gatvėje ar pan.
Jei velionis sirgo, reguliariai lankėsi pas gydytojus ir šeimos gydytojas žino visą ligos istoriją, policijos kviesti nereikia. Tokiu atveju kviečiame medicinos pagalbą, kuri patvirtina mirties faktą.
Jei žmogus mirė viešoje vietoje arba jei mirtis smurtinė, mirusiojo kūno negalima liesti, kol įvykio neužfiksuoja medikai ir policijos pareigūnai, kad nebūtų sunaikinti nusikaltimo įkalčiai.
Medicinos darbuotojams patvirtinus mirties faktą, kviečiama laidojimo paslaugų įmonė: ji paima kūną iš mirties vietos ir patalpina į įmonės morgo šaldytuvą.
Jei žmogus mirė staiga, viešoje vietoje arba smurtine mirtimi, velionio kūnas turi būti vežamas į valstybinę teismo medicinos tarnybą, kur nustatoma tiksli mirties priežastis. Po kūno tyrimo, laidojimo paslaugų įmonė parveža kūną bei teismo medicinos tarnybos išduotą medicininį mirties liudijimą su nustatyta mirties priežastimi.
Jei velionis sirgo, reguliariai lankėsi pas gydytojus ir šeimos gydytojas žino visą ligos istoriją, medicininį mirties liudijimą gali išrašyti šeimos ar kitas mirusįjį gydęs gydytojas.
Jei velionio kūnas buvo nuvežtas į teismo medicinos tarnybą, tuomet artimieji mirties liudijimą gauna čia.
Civilinis mirties liudijimas išduodamas pagal mirties vietą arba tame rajone, kur velionis įregistruotas.
Turint mirties liudijimą galima kreiptis dėl laidojimo pašalpos, mokamos mirusiojo šeimos nariui arba asmeniui, kuris jį laidoja.
Daugiau informacijos apie vienkartines laidojimo pašalpas rasite čia >>
Apie mirties atveju skiriamą pensiją informaciją rasite čia >>