Laidojimo paslaugos

Laidojimo ceremonijų organizavimas yra procesas, kurio metu konkrečiai reikalingos paslaugos priklauso nuo pasirinkto scenarijaus. Pasirūpinsime visais su laidojimo ceremonijos organizavimu susijusiais klausimais, kad visas paslaugas galėtumėte gauti vienoje vietoje: nuo velionio transportavimo ir dokumentų sutvarkymo iki šarvojimo ir laidotuvių kapinėse. Jei jums reikalinga specifinė paslauga, kuri nėra aprašyta, skambinkite mums ir būtinai rasime tinkamą sprendimą.

Mirusiojo palaikų pervežimas, autokatafalkų nuoma

Mirusiojo kūno pervežimui naudojamas specializuotas transportas atitinkantis visus įstatymus ir teisinius reglamentus.

Turime visus reikalingus higienos sertifikatus.

Palaikų saugojimas

Pagal galiojančias higienos normas visi palaikai iš mirties vietos turi būti gabenami specialiu transportu. Palaikai pervežami specialiais automobiliais ir saugomi tam skirtuose šaldytuvuose, specialiai įrengtose patalpose. Priklausomai nuo to, kiek laiko pageidaujate saugoti palaikus, bus parinktas šaldytuvas trumpam saugojimui (iki +5C) arba ilgam saugojimui (-18C).

Velionio kūno paruošimas

Kvalifikuoti ILGESIO specialistai atliks visas reikalingas procedūras ir paruoš velionio kūną atsisveikinimui.
Taip pat galime pasiūlyti ir kūno balzamavimo paslaugą, kurios metu mirusiojo palaikai specialiai paruošiami šarvojimui. Balzamavimas – tai kūno  paruošimas, kai  kūne esantys skysčiai pakeičiami specialiu tirpalu, atliekamos kitos procedūros, kurios sulėtina kūno irimą. Balzamavimas padeda ilgiau išlaikyti kūną nesuirusį bei išsaugo estetinį vaizdą.

Šarvojimas

Šarvojimo ir atsisveikinimo salių nuoma. Turime dvi sales, kurios tiks tiek didesniam, tiek ir mažesniam lankančiųjų skaičiui. Visos mūsų salės yra pritaikytos atsisveikinimo ceremonijoms, vėdinamos ir vėsinamos.

Teikiame šarvojimo paslaugas ir bendruomenės patalpose arba jūsų namuose. Šarvojimo ne pas mus atveju, pasirūpiname visa reikalinga įranga.

Nuomojame ekraną skaitmeninių nuotraukų apie mirusįjį demonstravimui bei specialų paveikslo rėmą, popierinėms nuotraukoms, pasidalinti užfiksuotomis gyvenimo akimirkomis.

Nuomojame visą įrangą, reikalingą šarvojimui: stalai, žvakidės, vazos, kryžiai, užtiesalai ir kita.

Laidojimo prekių parduotuvė

Didžiausias Biržuose visų laidojimo reikmenų pasirinkimas: įvairios medienos, paskirties, formos ir dydžio karstai bei urnos; platus įkapių pasirinkimas įvairios lyties, amžiaus ir ūgio žmonėms: suknelės, kostiumai, apatinis trikotažas, skarelės, šaliai, avalynė, nosinaitės ir kt. Esant poreikiui, reikalingus drabužius specialiai siuvame pagal užsakymą.

Tik pas mus platus žvakių, įvairių aukurėlių stikliniuose gaubtuose, kapų vazų (įbedamų į žemę ir pastatomų), religinių priemonių (kryželių, rožinių, škaplierių, atvirukų, vokų). Parduotuvėje taip pat įsigysite medžiaginių ar plastmasinių juostų užrašams ant vainikų, laikinų paminklų kapui pažymėti.

Parduotuvėje išsirinksite ir gėlių, tinkančių kiekvienam skoniui: vienažiedžių chrizantemų, rožių, kalijų, anturių, lelijų, kardelių, gerberų, orchidėjų, gvazdikų ir kitų. Profesionalios floristikos specialistės vietoje sukurs norima gėlių kompozicijas, ar bet kokios formos ir dydžio vainiką, krepšelį.

Gėlės, vainikai, krepšeliai, kompozicijos

Profesionalios floristės pasirūpina šarvojimo vietos bei kapavietės papuošimu gėlėmis, žvakėmis bei kitomis laidotuvių dekoracijomis. Šarvojant ir laidojant tradiciniu būdu, vieta aplink karstą gali būti dekoruojama atsižvelgiant į gėlių rūšį ar jų spalvą, kurią mėgo velionis arba pageidauja artimieji. Šarvojant ir laidojant urnoje, paruošiama speciali pakyla urnai, kuri dekoruojama gražiomis audinio klostėmis ir gėlių kompozicijomis. Pagal individualius pageidavimus floristės sukurs gėlių kompozicijas.

Dailininko paslaugos (užrašai ant gedulo juostų, laikinų paminklų).

Karsto arba urnos nešimas

Karsto nešimui yra paskiriami 4 arba 6 vyrai, priklausomai kokio dydžio karstas bus nešamas. Vyrai yra apsirengę tvarkinga ir vieningo stiliaus apranga: šiltu laiku dėvi juodus kostiumus ir baltus marškinius, šaltuoju metų laiku – vienodas striukes ir juodas kelnes. Urnos laidojimo procesui paskiriami 2 vyrai, kurie neša urną ant specialios platformos priekyje laidojimo procesijos.

Kapo duobės iškasimas ir papuošimas

Laidojimo duobė gali būti ne tik iškasama ir užkasama, bet ir specialiai paruošiama: duobė ir jos kraštai puošiami gėlėmis, o iškastas gruntas išlyginamas ir dekoruojamas gėlėmis.

Fotografo paslaugos

Profesionalus fotografas gali pagaminti mirusiojo portretą, kuris kabinamas šarvojimo salėje, iš bet kokios nuotraukos: dokumentinės ar bendros. Portreto gamybai tinka įvairūs nuotraukų formatai: tiek popierinis, tiek elektroninis.  Jei artimieji pageidauja turėti prisiminimų apie laidotuves, fotografas gali užfiksuoti laidojimo ceremonijos akimirkas.

Giesmininkai

Giesmininkai atlieka įvairius muzikos kūrinius: nuo klasikos iki religinės tematikos giesmių.  Gali būti naudojami įvairūs muzikos   instrumentai: – smuikas, vargonai ar pučiamieji. Artimieji iš anksto pagal savo pageidavimus, velionio pomėgius gali suderinti giesmių ir dainų repertuarą. Giesmininkai gali atlikti muzikos kūrinius šarvojimo salėje ir laidojimo metu, vykstant į kapines su procesija.

Taip pat siūlome salėje grojantį muzikinį foną.

Kapo sutvarkymas

Kapaviečių sutvarkymas, paminklų pastatymas, atnaujinimas ir rekonstravimas, užrašų ir portretų kalimas, borteliai, tvorelės, vazos ir kiti gaminiai iš akmens.

Įvairių rūšių ir spalvų dekoratyvinė skaldelė kapams.

Telefonas pasiteiravimui: 8 685 19119

Kremavimas

Kaip ir visoje Lietuvoje, šis laidojimo būdas populiarėja ir Biržuose. Tikėtina, kad žmonės renkasi kremavimą, kaip labiau estetišką, mažiau artimuosius slegiantį ir pagarbų laidojimo būdą. ILGESYS, bendradarbiaudamas su krematoriumais, gali pasiūlyti šią paslaugą. Plačiau apie kremavimą Lietuvoje: www.lietuvoskrematoriumas.lt

Išankstinės sutartys

Jei nenorite rūpesčių, kurie neišvengiamai susiję su mirtimi, palikti artimiesiems, galite patys nuspręsti visas detales, susijusias su jūsų laidotuvėmis. Išankstinės laidojimo sutartys – nauja, Lietuvoje populiarėjanti paslauga. Didžiausias privalumas – kad viską nusprendžiate jūs pats. Atėjus tai akimirkai, laidojimo paslaugų centras ILGESYS tik išpildo jūsų valią. Sutartys sudaromos jums patogioje vietoje, jums patogiu laiku. Yra ir galimybė už ateities paslaugas mokėti dalimis. Jei turite klausimų, susijusių su šia paslauga, teiraukitės telefonu arba atvykite pokalbiui.

Į viršų…